Хотел

Почетна Хотел

Хотел Шумски Фенери

Нашиот Хотел

Шумски фенери е семеен хотел сместен во подножјето на планината Баба и Националниот парк Пелистер. Фантастичната планинска глетка и чистиот воздух обезбедуваат живописна позадина за релаксирачки одмор дизајниран специјално да одговара на вашите потреби. Хотелот располага со 17 удобни и ексклузивни приватни соби, од кои 4 се апартмани погодни за семејства или групи; 9 двокреветни или трокреветни соби; и 4 еднокреветни соби. Сите соби се со дрвени или паркет под и имаат поглед на етер на планината или градот. Хотелот располага со бесплатен приватен паркинг и нуди бесплатна WiFi. Сите соби се за непушачи.
Реновирањето на собите започна во 2012 година, а беше завршено во пролетта 2013 година. Хотелот е отворен во лето и зима и е оценет со својата локација како и перформансите обликувани според квалитетот. На горните катови се пристапува со лифт.
Појадокот, кој традиционално го служи нашето семејство, е шведска маса со овошје, салати, отсек, омлет, варени јајца, месни сувомесни производи, леб, чај и кафе, сок и јогурт и е збогатен со домашна храна како планински мед, џем, малиџано и други македонски специјалитети.

Нашите соби

Објекти во сите соби:

ТВ со рамен екран / дигитални ТВ канали
Клима уред
Централно греење
Телефон
Бесплатна WiFi
Гардероба или плакар
Фрижи
Железо
Биро
Папучи
Бања или туш

Вашата приватна бања
Бесплатни тоалети, тоалет, фен, тоалетна хартија

Услуги

Аларм за будење
Перална

Политики:

Check-in Од 13h
Check Out 09h - 12h

Појадок (за сите гости): from 7 am - 10 am
Пакување на јадење за подоцна не е дозволено

Деца и екстра кревети
Сите деца се добредојдени.

Слободно
1 дете од 0 - 2 години се сместува бесплатно во креветче.
1 дете од 0 - 4 години се сместува бесплатно на дополнително легло.

Се наплаќа
За 1 постаро дете или возрасен на дополнителен кревет се доплаќа 5 евра по лице по ноќ.

Дополнителен кревет или креветче:
Макс. дополнителни кревети по соба е 1.
Макс. креветчиња по соба е 1.
Секаков вид на дополнителен кревет или креветче е на барање и треба да биде потврден од раководството.
Дополнителните такси не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се платат посебно за време на вашиот престој.

Миленичиња:
Домашни миленици не се дозволени.

Прифатени картички:
Visa, Mastercard

Хотел Шумски Фенери

Соби

Copyright © Shumski Feneri 2024. All rights reserved. Powered by DigitalCentar