За Нас

Овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари - на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола и 25 километри од грчката граница. Заштитен знак на Пелистер се јасната изворска вода и реки, каде што може да се види и Пелагонија , водопади и глацијалните планински езера - Големото и Малото, исто така познати како Пелистерски Очи. фантастичните планински предели и чистиот воздух од тука обезбедуба живописна позадина за релаксирачки одмор дизајниран специјално за да одговара на вашите потреби. Хотелот има 17 удобни и ексклузивни соби 4 се погодни за семејства или групи, 9 двокреветни и трокреветни соби и 4 еднокреветни соби, сите индивидуално опремени со сателитска ТВ, седење, фрижидер, и бања со фен, централно греење и клима-уред. Сите тие обезбедуваат врвен поглед на долината и на градот или на планината. Сите простории беа делумно реновирани во 2012 година и тоа заврши пролетта 2013 година. Хотелот е отворен во текот на летото и зимата и плени со својата местоположба, како и ефикасноста обликувана од квалитет. Во ресторанот, постои гуши камин кој нуди совршено место да прочитате некоја возбудлива книга, сурфате на интернет или само да уживате во голем оброк.

Традиција & Искуство

Хотелот е основан од страна на татко ми 1988 година и хотелот е во наша сопственост од тогаш. Атмосферата на семејството може да се почувствува во секој агол и правиме се што може да се направи нашите гости да се среќни далеку од дома. Ние му даваме посебен допир на вашиот престој од утро кога ние служиме домашен појадок, со планински мед, домашен мармалад и голем омлет, до вечерта кога ќе уживате или на нашата летна тераса или во текот на зимата до каминот. Оние кои биле еднаш се вратиле повторно. Ветуваме дека нашето семејство ќе го направи вашиот престој незаборавен и вие секогаш ќе бидете добредојдени.

Политика

Чекирање

Од 13:00 часот

Заминување

09:00 - 12:00 часот

Деца и екстра кревети

Сите деца се добредојдени. Бесплатно! Едно дете од 0 до 2 години престојува бесплатно во креветчето. Бесплатно! Едно дете од 0 до 4 години престојува бесплатно во дополнителен кревет. Едно постаро дете или возрасен се наплаќа 5 евра по лице на вечер во дополнителен кревет. Максималниот број на помошни легла во соба е 1. Максималниот број на јасли во соба е 1. Секаков вид на екстра кревет или креветче е барање и треба да биде потврдено од страна на менаџментот. Дополнителни трошоци не се пресметуваат автоматски во вкупните трошоци и ќе треба да се плати за одделно во текот на вашиот престој.

Миленичиња

Миленичиња не се дозволени.

Прифатени кредитни картички